ورود اعضا                                 

English

سه شنبه 1/3/1397 اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل

 مشاهده خبر    
تاریخ: 1391/02/23 نظرات: 6 نظر نمایش: 2875 مرتبه تعداد امتیاز: 36   (Article Rating)
ساعت فعالیت كلاسی پایه ششم ابتدایی اعلام شد

ساعت فعالیت كلاسی پایه ششم ابتدایی اعلام شد

مدیركل آموزش وپرورش استان بوشهر گفت: ساعت فعالیت كلاسی دانش آموزان پایه ششم ابتدایی در نخستین سال اجرای این نظام جدید آموزشی 850 ساعت پیش بینی شده است.

خلیل رضایی در گفت وگو با ایرنا افزود: ساعات هفتگی دروس دانش آموزان پایه ششم ابتدایی شامل ده ماده درسی است كه در قالب 25 ساعت تعیین شده است.

وی یادآورشد: زبان و ادبیات فارسی در هفته پنج ساعت، ریاضیات چهار ساعت، قرآن كریم و مطالعات اجتماعی و آداب زندگی سه ساعت، تعلیمات دینی و اخلاق، علوم تجربی، هنر و سلامت و تربیت بدنی دو ساعت و دروس تفكر و پژوهش و كار و فناوری نیز هر كدام یك ساعت مواد درسی و ساعت هفتگی پایه ششم ابتدایی را تشكیل می دهند.

مدیركل آموزش وپرورش استان بوشهر اضافه كرد: یك ساعت از ساعت درس قرآن به صورت تجمیعی برای تقویت روخوانی، روان خوانی و انس با قرآن اختصاص خواهد یافت.

رضایی اظهارداشت: تغییر از پایه اول تا پنج از سال تحصیلی 90-91 آغاز شده است و تا سال 94-95 نیز ادامه خواهد داشت.

وی گفت: این تغییر به كارگیری راهكارهای سند تحول راهبردی در حوزه نظام های مدیریت منابع انسانی، برنامه درسی و محتوا، فضا و تجهیزات ارزشیابی و تغییر تلقی نسبت به یادگیرنده محیط یادگیری، معلم و مدیریت مدارس را شامل می شود.

مدیركل آموزش وپرورش استان بوشهر ادامه داد: در سال تحصیلی 91-92 با تاسیس پایه ششم، استقرار ساختار جدید و تحول در محتوا و روش ها همزمان از پایه ششم ابتدایی به عنوان یك پایه تاسیسی آغاز می شود و تا سال 97-98 به تدریج به پایه های بالاتر خواهد رسید.

رضایی اضافه كرد: با اجرای روش نظام جدید آموزشی در سال تحصیلی 91-92 در قالب تاسیس پایه ششم ابتدایی، مدارس راهنمایی، دانش آموز پایه اول نخواهند داشت و فقط در پایه دوم و سوم تشكیل می شود و این روند در سال های بعد به پایه های بالاتر منتقل خواهد شد و در سال 94-95 به دوره متوسطه خواهد رسید.

وی گفت: در سال تحصیلی 97-98 با استقرار كامل ساختار جدید آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی، دروه پیش دانشگاهی حذف خواهد شد.

این مقام مسوول افزود: درسند تحویل بنیادین آموزش پرورش حداقل ده و حداكثر 20درصد از برنامه های آموزشی به معرفی حرفه ها، هنرها، جغرافیا، آیین و رسوم، نیازها و شرایط اقلیمی و جغرافیایی استان ها بویژه مناطق روستایی و عشایری با رعایت استانداردهای ارتقای كیفیت و تقویت هویت اسلامی- ایرانی دانش آموزان در چارچوب ایجاد كارآمدی و تقویت هویت ملی صورت می پذیرد.

رضایی یادآورشد: تهیه، تدوین و تصویب سند تحول بنیادین آموزش و پرورش در سال 90 در شورای عالی انقلاب فرهنگی را بی تردید باید نقطه عطفی در آموزش و پرورش دانست.

مدیركل آموزش و پرورش استان بوشهر فراهم آوردن زمینه تحول بنیادین و ارتقای كیفیت نظام آموزش و پرورش، متناسب سازی ساختار نظام آموزشی با مراحل رشد و ویژگی های سنی و روانی دانش آموزان و افزایش كارایی و اثربخشی نظام آموزش و پرورش را از اهداف تغییر ساختار جدید آموزشی تربیتی شش، سه، سه ذكر كرد.

وی گفت: در سال تحصیلی آینده برای تحقق سند تحویل بنیادین و نظام آموزشی جدید، 600 كلاس درس پایه ششم در این استان تشكیل خواهد شد.
 

منبع خبر :

کد: 52
گروه: اخبار استان
 
تصاویر مرتبط
  • ساعت فعالیت كلاسی پایه ششم ابتدایی اعلام شد
امتیاز بندی